Warstwy i legenda

Warstwy i legenda

W zakładce Warstwy i legenda można wybrać warstwę którą chcemy oglądać, oraz zobaczyć legendę.

W celu obejrzenia na mapie konkretnej warstwy, należy zaznaczyć ją w liście warstw.

Włączona warstwa Budynki:

Wyłączona warstwa Budynki:

 P63  P64

 Warstwy są widoczne w różnych skalach. W celu sprawdzenia w jakiej skali widoczna jest dana warstwa, należy wskazać kursorem symbol żarówki - P65. Wyświetli się opis widoczności warstwy, np. Warstwa widoczna do skali 10 000. Jeśli żarówka ma żółte tło, oznacza to, że warstwa jest widoczna w aktualnej skali.

P66

Po kliknięciu prawym przyciskiem na wybraną warstwę wyświetlone zostają dwie opcje: „Ustaw jako bieżącą” i „Przybliż do widoczności warstwy”.

P67

Obie opcje są wykorzystywane np. przy selekcji obiektów.

Oprócz tego, w Tablicy zawartości mapy jest dostępny przycisk P68. Po kliknięciu w niego dwukrotnie otwiera się formatka wybranej przez nas warstwy:

2 otwarcie warstwy z tablicy

0 na przycisku oznacza, że nie ma żadnego wyselekcjonowanego przez nas z tej warstwy obiektu. Otwarcie tej zakładki, spowoduje otwarcie wszystkich dostępnych w tej zakładce obiektów. Gdy dokonamy selekcji, na tym przycisku pokazana jest ilość wyselekcjonowanych obiektów z danej warstwy.

Gdy przejdziemy do zakładki Legenda, możemy łatwo sprawdzić czym są obiekty na mapie, np. Pomnik przyrody, budynek, ulica.

P70

 

 

w górę

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem