Filtracja i jej usuwanie

Filtracja i jej usuwanie

Po wyświetleniu formatki z obiektami wybranego typu, w celu wyszukania obiektu o odpowiednich wartościach atrybutów należy przejść do filtrowania obiektów na tej formatce. W tym celu konieczne jest przejście w tryb filtracji poprzez naciśnięcie klawisza filtracji:

1 filtracja

Formatka zostaje przełączona w tryb filtracji. Można to rozpoznać po zielonym kolorze formatki.

1 filtracja budynki

W celu wyszukania odpowiedniego obiektu należy wpisać w polach wybranych atrybutów wartości wzorcowe odpowiadające wyszukiwanym wartościom atrybutów poszukiwanych obiektów. Uzupełnienie przez nas danych powoduje podświetlenie ich na czerwono, aby użytkownik wiedział co wprowadza/edytuje.

W pola tekstowe należy wpisywać szukane wartości. System podpowiada wartości pola na podstawie wpisanego fragmentu.

1 filtracja podpowiadanie tresci

Wyboru podpowiedzi można dokonać myszką lub strzałkami.

1 filtracja 2

Uwaga – włączenie filtracji i wyłączenie jej bez podania warunków spowoduje wybór wszystkich rekordów.

1 filtracja negacja

UWAGA!!! Zaznaczenie pola negacja wykrzyknik powoduje negację tzn. wyszuka wszystko oprócz wartości których szuka użytkownik!

W zapytaniu użytkownik może korzystać ze znaków <, > i % (który zastępuje wszystkie znaki). W polu z datą użytkownik może także podać przedział czasowy. Wykonuje się to przy użyciu dwóch kropek, np. 2013-01-31..2013-12-31.

Po ponownym kliknięciu w przycisk filtracji, otrzymujemy rekordy spełniające podane przez nas warunki. Po wykonaniu filtracji, aktywny staje się przycisk Kasuj filtrację - kasuj filtracje.

Po kliknięciu w przycisk Kasuj filtrację - kasuj filtracje, na formatce pojawiają się wszystkie rekordy sprzed filtracji. 

w górę

Odwiedza nas 360 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem